Zajęcia z chemii dla maturzystów w ferie.

Projektowanie doświadczeń chemicznych- warsztaty dla maturzystów”

Zapraszamy tegorocznych maturzystów tj. uczniów klas III LO lub IV Technikum, którzy zdają Egzamin Maturalny z Chemii na poziomie podstawowym lub rozszerzonym na zajęcia poszerzające wiedzę z zakresu obowiązującego na maturze. Odbywać się one będą w siedzibie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, przy ul. Freta 16 w Warszawie w okresie ferii zimowych, w terminie 17.02 - 02.03. 2014. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w I i II tygodniu ferii w blokach. Cały cykl składa się z trzech 60 minutowych lekcji doświadczalnych przeprowadzanych w 10 osobowych grupach.

Poniedziałki - temat zajęć: Chemia roztworów wodnych cz. I

Doświadczenia:

1. Reakcje strąceniowe.

2. Odczyn roztworów wodnych kwasów, zasad i soli.

3. Amfoteryczność tlenków i wodorotlenków wybranych metali

Środy- temat zajęć: Chemia roztworów wodnych cz. II

1. Reakcje redoks

2. Reakcje kompleksowania

Piątki- temat zajęć: Chemia związków chemicznych o znaczeniu biologicznym

1.Reakcje charakterystyczne cukrów, tłuszczów, aminokwasów i białek.

2. Wykrywanie cukrów, tłuszczów i białek w wybranych produktach spożywczych.

Każdy uczeń otrzyma materiały do zajęć w postaci zeszytu laboratoryjnego, w którym będzie mógł wykonywać schematyczne rysunki zestawów doświadczalnych, notować obserwacje i wnioski. Zajęcia prowadzi Bartłomiej Tomczak, członek sekcji studenckiej PTChem, wolontariusz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie i pracownik Muzeum, mgr Olga Konarczak.

WSTĘP 5 zł od osoby.

Prosimy zapisywać się telefonicznie 22 831-80-92 oraz mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , osoba do kontaktu Pani mgr Olga Konarczak
WIĘCEJ INFORMACJI http://muzeum-msc.pl/aktualnosci